Planujesz ślub lub wesele?

Planujesz ślub lub wesele?

Dzień ślubu i wesela to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dorosłego człowieka. Jeżeli przymierzasz się do planowania tej uroczystości, koniecznie zapoznaj się z zaprezentowanymi poniżej wskazówkami!

Zacznij od przygotowania zaproszeń

Sporządzenie listy gości to jeden z pierwszych etapów, które rozpoczynają przedślubne przygotowania. Warto na spokojnie określić, ile osób chcecie zaprosić, czy poza najbliższą rodziną wolicie ugościć dalszych członków rodziny czy może znajomych? Udzielenie odpowiedzi na te pytania pomoże Wam też oszacować spodziewane koszty. Jeżeli chcecie wyróżnić się na tle innych par, rozważcie drewniane zaproszenia ślubne. Są efektowne i unikalne, dzięki czemu będą mogły sprawdzić się jako pamiątka dla zaproszonych gości.

Jaki styl ozdób i winietek ślubnych wybierzecie?

Kolejną sprawą, nad którą trzeba się pochylić, jest wybór wystroju sali weselnej. Obecnie sporą popularnością cieszą takie style jak rustykalny czy boho. Co je wyróżnia? Na uwagę zasługuje przede wszystkim obecność naturalnych akcentów. Dotyczy to materiałów, z jakich wykonuje się ozdoby. Wszelkiego rodzaju sznureczki, drewno, suszona gipsówka, to wszystko stanowi zaledwie ułamek spośród często wykorzystywanych materiałów do przystrajania. Kiedy już zdecydujecie się na jeden dominujący styl, wówczas o wiele łatwiej przyjdzie Wam zaprojektowanie winietek ślubnych.

Zarezerwuj fotografa z wyprzedzeniem

Dzień ślubu i zabawy weselnej mija w mgnieniu oka, szczególnie dla pary młodej. W trosce o to, aby zachować te ulotne wspomnienia na dłużej, warto znaleźć dobrego fotografa, którego stylistyka będzie Wam najbardziej odpowiadać. Biorąc pod uwagę, że Ci rozchwytywani freelancerzy mają zabukowane terminy nawet na rok do przodu, warto od razu po ustaleniu daty ślubu przystąpić do poszukiwań. Wiele par decyduje się też na skorzystanie z sesji narzeczeńskiej. To doskonała okazja do tego, aby sprawdzić, czy wybrany fotograf spełnia Wasze oczekiwania, ale nie tylko. Możecie również zweryfikować, jak czujecie się w roli modeli. Nabranie pewności siebie i swobody z pewnością zaprocentuje podczas docelowej sesji ślubnej!

Szczegółowy plan usprawni przygotowania

Powyższe wskazówki to zaledwie kropla w morzu spraw do załatwienia przed ślubem. Jeżeli chcecie zaoszczędzić sobie stresu, warto jak najwcześniej przystąpić do sporządzenia listy spraw koniecznych do załatwienia. To na pewno ułatwi Wam przygotowania i przełoży się na zredukowanie stresu przed tą uroczystością. Skrupulatny plan to podstawa w takich okolicznościach!