Jakie dodatki dobrze komponują się z dywanami w stylu boho?

Jakie dodatki dobrze komponują się z dywanami w stylu boho?

Boho: styl pełen swobody i niezależności

Niepowtarzalny, eklektyczny i wyrazisty – styl boho to klasyk, na którym może bazować każde wnętrze, które ma za zadanie przede wszystkim opowiadać historie. Styl ten powstał z połączenia elementów hippisowskich, etnicznych oraz vintage. W związku z tym, coraz częściej pojawiają się w nim dywany boho, które są idealnym dopełnieniem dla każdego pomieszczenia, w którym panuje niezależność i swoboda.

Harmonijnie dobrane dodatki do dywanów boho

Styl boho w aranżacji wnętrz uwielbia dodatki. Wyraziste, kolorowe, pełne faktur i wzorów - to one sprawiają, że przestrzeń nabiera charakteru. Gdy mamy już wybrany dywan w stylu boho, warto dobrać do niego odpowiednie dodatki. Przedstawiam kilka, które doskonale dopełnią wnętrze.

Poduszki

W stylu boho bardzo dobrze sprawdzają się poduszki o różnych kształtach i rozmiarach, często zdobione frędzlami, cekinami lub haftem. Dobór kolorystyczny powinien harmonizować z barwami dywanu, ale nie musi być identyczny. W boho, kontrasty są mile widziane.

Zasłony i firany

Styl boho kocha tkaniny, dlatego obecność zasłon, firan lub rolet dodaje wnętrzom unikalnego klimatu. Wzorzyste, kolorowe, z frędzlami lub koronką – to jedyne zasady jakie rządzą w boho.

Rośliny doniczkowe

Niezależnie od tego, jakie dodatki wybierzemy, nie można zapomnieć o roślinach. Duże, zielone egzotyczne rośliny w rattanowych koszach to klasyk, który świetnie podkreśli klimat boho we wnętrzu.

Lampy

Również oświetlenie ma szczególne miejsce w stylu boho. Lampy podłogowe z kolorowymi abażurami, dużo świec i lampionów dodadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Tu warto zwrócić szczególną uwagę na kształty oraz ciepłe, złote światło.

Tworzymy nieskomplikowany, ale wyrazisty wystrój w stylu boho

Boho, mimo, że to styl pełen swobody i niezależności, również rządzi kilkoma zasadami. Koniec końców, nawet dekorując wnętrze według tego trendu, chcemy by było estetyczne i spójne. Jeszcze raz podkreślę, jak ważne jest doboranie kolorów oraz dodatków, które dobrze skomponują się z dywanem w stylu boho. Pamiętajmy, że styl boho uwielbia różnorodność, a różnice tworzą tutaj harmonię. Więc jeśli masz ochotę na kolorowy dywan z orientalnym wzorem, dołóż do niego puchatą białą poduchę i rattanowy kosz na rośliny. Kombinuj, eksperymentuj i baw się swoim wnętrzem.

Podsumowanie

Styl boho opiera się na eklektyzmie, kolorach, wzorach i naturalności. Czy jest coś lepszego w aranżacji wnętrz? Dywany boho to doskonałe tło dla różnego rodzaju dodatków, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Dzięki nim, stworzysz przestrzeń pełną swobody i niezależności.